Świetliki rurowe / tunelowe

Świetlik Rurowy to zestaw elementów, które po montażu na dachu dostarcza naturalne, dzienne światło do pomieszczeń, w których nie można zainstalować okien lub jest ich zbyt mało jak również przez kilka kondygnacji budynku. Dzięki świetlikom rurowym można dostarczyć dzienne światło tam gdzie do tej pory było to niemożliwe jak np. piwnicy, łazienki i korytarza czy garderoby w domach prywatnych jak i magazynów, biur, sal w szkole, holi, świetlic, innych pomieszczeń użyteczności publicznej i przemysłowej Szczególnie zalecane jest stosowanie świetlika rurowego nad stanowiskami pracy oraz we wszystkich innych pomieszczeniach, w których szczególnie intensywnie używamy naszego wzroku. Świetliki Rurowe doskonale nadają się również do oświetlania tych pomieszczeń które znajdują się poniżej poziomu gruntu – piwnice, garaże, ciągi komunikacyjne, baseny, sale konferencyjne, magazyny, zaplecza.

Świetliki Rurowe nadają się do zamontowania na wszystkich rodzajach dachów zarówno spadzistych jaki i płaskich. Gdy zdecydujemy się na zainstalowanie Świetlika Rurowego na dachu płaskim wtedy zalecamy, aby kopuła świetlika rurowego wraz z obróbką blacharską umieszczona była na ocieplonej podstawie dachowej. Do dachów skośnych polecamy także ołowiane kołnierze uszczelniające. W przypadku doświetlania pomieszczeń poniżej poziomu gruntu rura światłonośna wprowadzona jest poniżej poziomu gruntu, a kopuła osadzona w opasce budynku.

Kopuła dachowa wykonana z wysokiej jakości PMMA montowana jest w odpowiednim miejscu na dachu. Światło słoneczne wpada do rury światłonośnej przez kopułę świetlika zamontowaną na dachu. Następnie promienie świetlne na zasadzie odbić lustrzanych kierowane są rurą światłonośną na pryzmatyczny rozpraszacz, który możemy rozmieścić w dogodny dla nas sposób np. w kasetonach sufitu podwieszanego, tak aby uzyskać jak najlepsze efekty oświetlenia pomieszczenia

 

Świetliki Rurowe dostępne są w trzech rozmiarach o średnicach przewodów rurowych wynoszących 250 mm, 350 mm i 550 mm oraz 850 mm. Oraz dwóch wersjach:

  • z rurą światłonośną giętką.
  • z rura światłonośną sztywną.